Meie lihavõtted 2020

Kõik need aastad kui meil lapsed on olnud, on meie lihavõtete traditsioonid piirdunud munade värvimise, nende koksimise ja hilisema söömisega. Kui ma nüüd hästi mõtlen, siis selline vist ongi alati minu pere traditsioon ka olnud, paaril korral on vist ka väike munajaht korraldatud. Söökide poolelt ma peale pasha midagi muud ei mäletagi.

Igal juhul tänaseks oli mul juba ammu plaanitud valmistada ka üks pasha. Vaatasin neid erinevaid retsepte mitmeid, aga lõpuks jäin kuumutamata pasha juurde. Kui mitte enne siis järgmisel aastal võin vabalt ju kuumutatud pashat ka proovida. Sellest saaks üks hea ja magus traditsioon.

Lisaks sellele mõtlesin ma juba mõnda aega tagasi, et sel aastal on lapsed juba piisavalt suured ja üks aardejaht oleks kindlasti väga põnev ning palju rõõmu pakkuv. Mulle täpselt sobival ajal postitas Anna Lutter (mu üks lemmikuid blogijaid ja instagrammereid) oma blogisse enda aaretejahi prinditava versiooni. See oli nii armas ja sedasi jänes Joonas oma tee meie koju leidiski. Õhtul paigutasin asjad paika ja olin nii elevil, et napilt jaksasin hommiku ära oodata. Ma muidugi ei tahtnud, et see hommik kell 7 algaks, aga no mis seal ikka. Alguses ei märganud kumbki lastest seda sinise paelaga rulli seotud paberit. Sõstrake käis küll katsumas, aga ei pööranud tähelepanu. Kui ma siis küsisin, mis see oli seal, hakkas juba Tikrike ka vaatama. Tegi siis paela lahti ja jäi mõistmatu näoga vaatama. Lugesin ette, aga esimese hooga ei saanud nad ikkagi aru, mida nad tegema peaksid. Tikrike sai aga kohe aru, mis esimesel vihjekaardil oli ja lõpuks taipas ka, et peakski nüüd suuna vannitoa poole võtma. Paari vihje pärast jooksis ta toast tuppa nagu oleks seda mängu varemgi mänginud.

Pasha söömise ja munade värvimiseni jõudsime alles peale lõunaund. Ühtlasi otsustasin ma, et järgmiseks aastaks teen korraliku research-i ja värvime mune ainult looduslikult. Ma mõtlen ikka oluliselt põnevamalt kui lihtsalt sibulakoortega, mida me oleme palju teinud. Tänavu veel ei saanud, sest mul jäi eelmine aasta palju värve järgi ja need saime nüüd ära kasutada. Või pigem saime kasutada ainult ühed ära – need, kus pidi mune sees leotama. Teised olid miskipärast aastaga ära kuivanud kuigi peal oli kirjas, et best before 2023 (yup, ikka kinnised olid).

Milliseid teie pere lihavõtte traditsioonid on ? Saan ka ehk midagi uut ja huvitavat teada 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.