Lastega rabas – Kodru raba

Taaskord vaatas ilmateatest vastu ilus ja päikesepaisteline päev ning ma otsustasin meie sammud Kodru raba poole seada. Paraku unustasin ma tähelepanu pöörata tuule tugevusele ja lõpuks oli mul Sõstrake järgmine päev palavikus. Aga mis seal ikka, vähemalt rabas veedetud aeg oli vahva..

Parkisime auto Tammsaare muusemi juurde, sest nö raba parkla oli mu jaoks liiga mudane. Seadsime siis sammud üle põllu eeldatava “sissepääsu” suunas, sest mingi pruun silt sealt paistis ja tundus, et see võiks õige koht olla.

Vibujärv

Tikrikesele väga meeldis, et raja ääres olid ka need tahvlid (?), kus oli kirjas, millises raba/soo osas me parajasti oleme, mis seal enne oli ja mis seal kasvab jne. Ma pidin need kõik talle ette lugema. Kas talle sealt midagi meelde ka jäi polegi ilmselt nii oluline.

Kui ma kodus kaarti vaatasin, tundus mulle, et vaatetornini me küll ei jaluta, sest see tundus kaugel olevat. Tegelikult mitte, pigem u 1.5km, aga sinna me ronima seekord veel ei hakanud. Tikrike küll soovis, aga ma arvasin, et üksi pole see hea mõte. Kõndisime hoopis edasi ja veel u 500m pärast (ehk siis algusest u 2km) oli imeilus Vibujärv. Sellest me enam kaugemale minema ei hakanudki, sest ma teadsin, et muidu võib Sõstrapreilil kõndimisega raskusi tekkida ja laudtee peal teda süles kanda ei ole just mu lemmiktegevus. Üllatuslikult ei küsinud ta seekord aga kordagi sülle.

Kodru raba meenutas mulle päris palju Seli raba, kuigi viimases on väga palju rohkem laukaid ja Kodrus oli neid pigem vähe. Laudtee tundus päris uus olevat. Otsustasin, et mais või juunis lähme uuest, sest siis peaks mu lemmikud rabataimed ka seal õitsema. Või no pigem igas rabas, seega ma käin siis kõik lemmikud uuesti läbi vist 😅

Vibujärv

Sõstrapreili on paras rabaprintsess mul valmis küll juba. Paneb isegi kodus mängides seljakoti selga, et tema läheb nüüd rabasse. Mis sa hing veel ihaldad, eks ❤️ Lisaks ma sain sünnipäevaks I emalt raamatu Eesti sood. Sealt sain palju mõtteid, kuhu veel minna. Nii põnev ! Ja seega teie, be prepared 😅

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.