#püsigekodus

Mis on praegu kõige kuumem teema ? Yup, ikka koroona viirus. Pereblogisse ma ei saa #staythefuckhome pealkirja panna, ei sobi mu meelest, aga #püsigekodus sobib küll.

Kas ma pelgan enda või laste pärast? Ei. Kas ma mõtlen kõigi vanemate inimeste peale ? No ikka jah. Otseselt ei saa ma öelda, et mu elukorralduses praegu midagi veel muutunud oleks. Nii palju on, et Tikrike on lasteaiast kodune, aga köha tõttu jäi ta koduseks juba enne soovituslikku kojujätmise teadet. Toitu ma ka meeletult kokku ei varu ja viimati käisin poes kolmapäeval. Nüüd peaks hakkama küll uuesti minema, aga veel kannatab oodata. See tähendab seda, et tänu Fitlap’ile käime me poes niigi max 2x nädalas, aga oleks hea kui saaks korraga hakkama. Eriti nüüd. Muidu ma käin poes koos lastega, nüüd aga pigem jätaks nad koju kuigi nemad on ilmselt kõige soodsamas seisukohas kui koroonale mõelda, aga samas edasi kannavad nad viirust vist küll. Las siis istuvad parem kodus.

Selle kodus püsimisega on nagu on. Ma ei mõtle üldse praegu meie peret, vaid üleüldiselt.. Laupäeval käisime Väätsa rabas. Seal kohtusime veel umbes nelja erineva seltskonnaga. Lisaks kuulsin ma, et terve nädalavahetuse olid kõik erinevad rabad ja muud kohad olnud väga rahvarohked. Samas on nad seda ilmselt alati kui on ilus ilm ja nädalavahetus ühel ajal. Praegu siis ilmselt on niisama ka ilusa ilma korral igal pool palju jalutajaid. Ma tegelikult muidugi ei tea kui paljudel inimestel on võimalik töölt koju jääda ja mis üldse saab. I saaks ka põhimõtteliselt kodus olla, aga kuna ta on praegu nagunii üksi kontoris, siis eelistab seal olla, sest rahu ja vaikus, mida kodus ta päris kindlasti ei saa.

Osad teist kindlasti teavad, et ma käin koolitusel, kus ma õpin, kuidas olla parem lapsevanem ehk Imelised aastad. Praegu on see ka vähemalt kaheks nädalaks edasi lükatud. Ausalt, see ajab mind veidi närvi küll, sest see niigi kestab 16 nädalat ja praegu oleksime lõpetanud napilt mai lõpus, aga nüüd lükkub edasi vähemalt juunisse. No eks saab näha.. Mitte et ma koroona kiuste kuskile võõraste inimestega kokku tahaks saada, aga see ei tähenda, et see mind närvi ei võiks ajada. Eksole ?

Üleüldse ma loen pidevalt, kuidas kõigi ärajäänud ürituste eest raha tagasi nõutakse. Mul õnneks kuskile piletit soetatud polnud, aga samas ma ei näe ka põhjust raha tagasi küsida kui vähemalt on lubatud, et üritus toimub hiljem. Või no okei, Tikrike oleks pidanud neljapäeval Tallinnasse Nukuteatrisse minema, aga see lükati edasi esialgu mai lõppu. Kui mul olekski näiteks mõni kinopilet ostetud olnud, siis sealt tagasi saadav 5€ mind rikkamaks küll ei teeks, aga sellele, kellelt seda (x100) tagasi nõutakse, teeks see kahju küll.

Kes mind Instagram’is jälgivad, teavad, et ma käisin eelmine pühapäev Helsingis. Mingil määral oli see siis juba selline ehku peale minek, aga no käidud me saime ja koroonat kaasa ei toonud. Õnneks lapsed kaasas polnud. Tagasi tulles Eesti poolel sadamas oli termokaameraga kontroll ja see tundus mulle selline imelik juba, ma teadsin, et see seal on, aga tol hetkel tundus see koroona veel selline meh. Nüüd enam mitte.

Aga lõpetuseks. Olge kodus. Praegu on õige aeg oma lapsi, meest või naist tundma õppida. Lastega mängida. Koristada. Või mis iganes teil seni ajapuudusel tegemata on jäänud. Meie näiteks hakkame täna kodus võimlema, sest laste trampoliinitrenn (sellest peaks millalgi vist lausa eraldi kirjutama) on teadmata ajaks edsi lükatud ja oleme ka nö koduõppel.

Everything is going to be all right !

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.