Millega teie pesu pesete?

Ma mõtlen, et pereblogisse sobib hästi üks pesupesemisest rääkiv postitus, sest lapsevanemad teavad, et elu lastega on üks pidev pesu pesemine. Vahepeal ma vaatan seda hunnikut ja mõtlen, et huvitav, kas ma pesen naabrite pesu ka.. Kui aga kokku hakkan neid panema, tuleb välja, et siiski on kõik meie oma.

Kunagi ammu kui Tikrike sündis, kasutasin ma suure tõenäosusega mingeid pesukapsleid, sest neid ma tooaeg eelistasin, sest neid oli ju nii hea ja mugav masinasse visata. Ma ei mäleta, miks ja millal ma nende kasutamisest loobusin. Võib olla jõudis kuskilt minuni teadmine, et need ei ole beebi (ja tegelikult mitte kellegi) nahale üldse head. Lisaks no see pidev “Arieli hais”, millest ilmselt ise kasutades väga aru ei saagi.

Peale pesukapsleid kasutasin ma Mayeri ja Neutrali pesuvahendeid, aga neist esimene ei pesnud puhtaks I pesu, millega ta (tol ajal) tööl käis. Kõik ta riided “lõhnasid” täpselt ühtemoodi nii enne kui ka pärast pesu. Tekkis küsimus, miks ma neid üldse pesen.. Otsustasin edasi otsida, sest otseselt ei olnud ühtegi põhjust, miks ma peaks just neid vahendeid kasutama. Minu mäletamist mööda ei olnud mul Tikrikesega kordagi kahtlust, et tal võiks olla pesuvahendi allergia. Samas võib olla siiski oli, sest see oleks ka loogiline põhjus olnud pesukapslite välja vahetamiseks.

Tegelikult mulle õrn lõhn pesul siiski meeldis ja päris “lõhnatud” vahendid ei olnud head. Siis jõudsingi ma Frosch pesugeeli juurde. Yup, pesupulbreid polnud ma aastaid kasutanud, sest peale geelide avastamist tundusid viimased palju mugavamad. Frosch oli ka ikkagi öko märgisega ja seega tundus ok ning me kasutasimegi seda mitu aastat.

Siis aga sündis Sõstrake. Alguses oli kõik ilus, tore ja vahva. Imelik, eks. Kummaline just selles mõttes, et beebina peaks ju nahk eriti õrn olema ja siis ei teinud Frosch midagi, aga umbes aasta paiku hakkasid tal nahaprobleemid. Ei, asi polnudki lõpuks pesuvahendis, aga ega ma tol hetkel seda ei teadnud. Siis hakkasimegi uuesti nö sobivat vahendit otsima. I ema andis meile proovimiseks Amway Baby pesugeeli. Sellega paistis minu jaoks ka kõik muidu korras olevat, aga selle lõhn ei meeldinud mulle üldse. Tundus selline imal ja läägelt magus. Mingil hetkel mainis I ka, et talle ei meeldi see pesuvahend, sest ta särgid hakkavad väga kiiresti haisema. Nuusutasin ja see ei olnud nagu higihais, vaid mingi selline imelik ja ebameeldiv, nagu läppunud hais. Pöördusin tagasi Froschi poole, vähemalt I pesu pesemiseks. Korra proovisin ka mingit sinist Amway pesuvahendit, aga see on praeguseks ainus, millega Sõstrakesel kiiresti nähtav reaktsioon nahal tekkis.

Ühel päeval võitsin Instagramis BioVegan Family lõhnatu pesupulbri, mis peakski olema eriti sobilik just allergikutele. Yup, see oli üle paljude aastate mu esimene kogemus pesupulbriga. Mõnes mõttes üldse esimene kogemus, sest viimati kasutati pesupulbrit siis kui ma veel vanematega koos elasin ja ei pidanud eriti pesu pesema. Mulle meeldib terve pere pesu ikka üheskoos pesta, aga mitte sorteerida, mida pesta ühe vahendiga ja mida pesta teisega. Seega viskasin kõik asjad masinasse ja lootsin, et I on ka pärast rahul. Kusjuures olin ma ammu juba neid pesupulbreid Instagramis vaadanud, aga polnud kuidagi tellimiseni jõudnud. No siis lõpuks ei pidanudki.

Pärast pesemist oli pesul juures nii mõnus värske lõhn ja üldse mitte lõhnatu pesuvahendi lõhn. Ma ei tea kui paljud teist lõhnatuid vahendeid kasutavad, aga neil siiski on ka mingi omamoodi lõhn.. Viskasin pesu siis kuivatisse ja isegi peale seda oli pesu nii mõnus. Olin üsna kindel, et just neid tooteid me edaspidi kasutama jäämegi. Mõni aeg hiljem võitsin ma nende e-poe kinkekaardi, millega sain juurde soetada kaks pakki pesupulbrit, seekord proovisin sidrunheina ja lavendli oma (viimast ma olin tegelikult juba saanud veidi katsetada tänu I vennanaisele) ja need olid veel paremad kui lõhnatu ning kõige parem oli see, et Sõstrakesel ei tekkinud nendega mingit reaktsiooni.

Siis aga said mul nad otsa (ma olin küll vahepeal võitnud uuesti nende e-poe krediiti, aga pidevalt unustasin ja siis oli aastavahetuse kandis megapikk tarne, et tellisin 30.12 ja kätte sain Smartpostist alles 6.01, võib olla oli see lihtsalt my luck, sest tundub, et Smartpost ei salli mind väga 😀 ) ja ma pidin ära kasutama Froschi pesugeeli, mille ma olin nö tagavaraks jätnud. Esimene kord kui pesumasina lahti tegin, pidi see lõhnapahvak mu pikali lööma. Just nii harjumatu oli selle varem üldse mitte nii tugevana tundunud lõhn. Siis sai see otsa ja olin sunnitud lahti tegema Amway Baby pesugeeli (kui keegi kasutab ja omale tahab, tulge Paides järgi, max 3 korda kasutatud). Seekord tundsin ka kõigi teiste riiete juures varem mainitud läppunud haisu pluss nüüd veel ebameeldivam lääge lõhn. Õnneks jõudsid mu lemmikud pesupulbrid kohale ja pesupesemine naasis oma tavalise headuse juurde.

See postitus polnud üldse mõeldud ainult BioVegan Family kiitmiseks, aga no trumm juba läks.. Ehk siis need vahendid on lisaks muule veel vegan ja 100% looduslikud ka. Ma olen üsna kindel, et ka edaspidi kasutame me just neid pesupulbreid, sest no need lihtsalt on olnud parimad, millega ma pesu olen pesnud. Isegi siis kasutame kui ma enam nende kinkekaarte ei võida ja ise pean ostma hakkama 😀

Millega teie pesu pesete ?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.