Meie 2019

Well, uus aasta on küll pea nädala jagu käes olnud, aga ma olen veidi aeglane nende kokkuvõtete kirjutamisega, mis teha. Lapsevanemad saavad aru, et vaheaeg ja kõik jutud, eks.. Aga vaatame, mis me siis möödunud aastal tegime või tegemata jätsime. Nonii, võtan nüüd oma Google Photos lahti ja hakkame minema.

JAANUAR

Käisin lastega esimest korda kinos ja lausa Tallinnas. Ma võitsin piletid Lotte ja kadunud lohed beebikino seansile ning loomulikult pidime me ju minema. Niisama oli ka väljas ilus ja lumine talv ning veetsime palju aega maal õues mängides. Lisaks alustasin oma teekonda Fitlap’i toitumiskavaga, mis praeguseks nõuab pigem uuesti alustamist.

VEEBRUAR

Hmm, me vist ei teinud suurt midagi erilist.

MÄRTS

Märtsi alustasime kohe sportlikult kui osalesime teist aastat järjest Presidendimatkal Aegviidust Jänedale. Tikrike sai omale uue turvatooli Axkid Minikid 2.0, millega ta peaks saama selg sõidu suunas päris kaua sõita nüüd. Märtsis sai Tikrike omale ka rulluisud, millega ta terve suve jooksul õue ei saanud kordagi, sest ma ei saanud talle kuidagi kaitsmeid ostetud. Loodetavasti sellel aastal saab ikka harjutama ka nendega. Märtsi lõppus hakkas kevad ka vaiksel saabuma. Märtsi viimasel päeval pidasin oma sünnipäeva esimest peokest ka.

APRILL

Aprilli esimesel päeval sain ma lõpuks 28. Ma ei tea, miks ma seda nii väga ootasin, aga lõpuks oli see käes. Jee ! Tikrikesel oli lasteaias esimene pildistamine ja tol hetkel tundis see mega oluline milestone. Vahepeal müüsime maha oma imelise BR Indie Twin käru, sest Tikrike sellest enam suuremat ei hoolinud ja asemele ostsime veel imelisema BR Indie. Sain Tikrikesega kahekesi üle pika aja kohvikus käia. Aprilli üks kõige vingem üritus oli kindlasti varahommikune rabakülastus, aga rabas käisin koos lastega ka, sest päikeseloojangu vaatamise asmele jätsin nad hoopis koju magama. Aprilli mahtus ka meie esimene Maamess, kus Tikrikesel oli vaatamist ja ronimist oioi kui palju. Lõpuks ei tahtnud ta seal ikkagi ära minna. Kuu lõpus oli meil pisike kokkutulek detsembribeebide grupiga.

MAI

Ka mai algas meil sportlikult kui lapsed võtsid osa traditsioonilisest Laste rattarallist, mis oligi nende esimene rattavõistlus ja Sõstrakesele ühtlasi ka esimene medal. Üks pisike loomaaiakülastus sai ka ette võetud, kogemata samal päeval kui aasta varem. Samasse kuusse mahtus mu esimene koostöö Instagramis – Milupa beebitoitudega. Mai kõige suurem sündmus oli kindlasti see, et mu babyboy sai juba 3.

JUUNI

Juuni esimesel päeval toimus Paides perepäev – Laps vajab perekonda. Paar päeva hiljem kui Sõstrake sai 1.5-aastat vanaks, istutasime talle päris tema enda õunapuu nagu meil juba ammusest ajast traditsiooniks on saanud. Juunis jõusin lastega taaskord Väätsa rabasse ka ning muidugi ei saa ära unustada jaanipäeva, mida me traditsiooniselt Lehtses tähistame.

JUULI

Juulit alustasime reisiga Hiiumaale, kus me veetsime päris mitu imelist päeva ning lõpuks ei tahtnud mitte keegi koju minna, aga Miku ootas kodus (mu ema käis teda paitamas ikka ka vahepeal, polnud päris üksi). Juulisse mahtus ka kaks rattavõistlust ja üks järjekordne rabakülastus. Ühe külastuse jõudsime ka Avatud talude päeva raames teha.

AUGUST

Seda kuud alustasime taaskord Hiiumaale sõiduga, sest seal toimusid Hiiumaa kohvikutepäevad ja ma olen alati tahtnud neid külastada. Pilte vaadates jäi juulisse ja augustisse ka Sõstrakese kõige hullem allergia/atoopilise dermatiidi periood, sest siis olid tal käed-jalad kratsimise vähendamiseks sidemes, aga õnneks saime augustis lõpuks ka allergoloogile, kellest oli meile väga palju abi. Laste selle hooaja viimane rattavõistlus toimus ka augustis ning samasse kuusse jäi ka uue lasteaiaaasta algus Tikrikese jaoks. Tundub, et rabas käisime ka kuus korra vähemalt.

SEPTEMBER

Taaskord sai kuud alustatud sportlikult, sest teist korda toimus Kõrvemaal Kärumaraton. Otsustasime minna vahelduseks avastama üht teist mitte väga kaugel asuvat raba – Seli raba. Septembris hakkas Tikrike käima oma esimeses trennis, milleks sai trampoliinitrenn ehk batuuditrenn nagu ta ise seda nimetab. Kuu lõpus toimus lasteaias perespordipäev, kus ma lastega käisin.

OKTOOBER

Oktoobri algusepoole oli Paide-Türi Rahvajooks, mille Paide lastejooksul osalasid mõlemad lapsed ja pärast tuli Sõstrake minuga ka Kirna-Türi distantsile kaasa, mille ta õnneks kärus maha magas. Veidi nautisime enne ilmade päriselt külmaks minekut ilusaid kollaseid lehti ka. Üle pika aja käisime Tikrikesega kinos, seekord osutus valituks film Lumepoiss Everest.

NOVEMBER

November üldiselt oli meil kodune. Nautisime ilusamaid ilmasid maal ja mitte nii ilusaid kodus. Küll aga jõudsime kuu lõpus uuesti Hiiumaale paariks päevaks. Ning kui kuu lõpus lumi maha tuli, nautisid lapsed seda täiega.

DETSEMBER

Küll see detsember oli tegus kuu ! Kuu algas lume nautimisega kuniks seda oli ja seetõttu käisime esimest korda ka talvel rabas. Detsembri suurim sündmus oli kindlasti Sõstrakese sünnipäev, babygirl sai 2. Päev peale sünnipäevapidu käisime fotograafiga pildistamas, meie suur lemmik Maija-Liisa Photography. Siis sai käidud taaskord ka Lottemaa jõulumaal. Aasta lõpetuseks üks jõulupidu kodus ja üks I. vanemate juures pluss aastavahetus minu vanemate juures. Minu aasta lõppu mahtus taaskord ka Rakvere Ööjooksu Talve eri.

Kokkuvõttes võib vist öelda, et meil oli päris tegus ja vahva aasta. Parem oleks kui 2020 vähemal sama hea on 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.