Meie spordiaasta 2019

Kätte on jõudnud uus aasta ja sellega koos tõmbame joone alla ka meie eelmisele spordiaastale. Kahju, et ma 2018 aasta kohta samasugust postitust ei kirjutanud, aga samas kirjutasin ma siis vist igast võistlusest eraldi. Seekord said suurima medalisaagi aga hoopis Tikrike ja Sõstrake, minu oma jäi üsna tagasihoidlikuks. Samas aga olid kõik osaletud spordiüritused omamoodi vinged. Uuel aastal uue hooga ? Ikka ! Huvitaval kombel juhtus seekord sedamoodi, et põhirõhk läks lastel rattavõistlustele ja jooksma said nad ainult ühel korral.

MAI

Laste möödunud aasta (ja elu) esimesest rattavõistlusest ma kirjutasin tegelikult lausa eraldi postitusegi ja siia rohkem midagi lisada polegi.

Laste rattaralli Paides – Sõstrakese esimene medal, aga päris esimene rattavõistlus mõlemale (kiiver oli tegelikult ka Sõstrakesel olemas).

JUULI

Juuni jäi meil kuidagi vahele, aga juulis toimus kohe kaks võistlust. Otsustasime esimest korda osa võtta Bosch Eesti Maastikurattasarjast. Peamiseks põhjuseks see, et mulle meeldisid nende puidust medalid lihtsalt nii väga. Teiseks põhjuseks see, et I. vend sõitis ka nendel ning seega olid kohal ka tema naine ja poeg ehk et niisama oli ka tore.

Esimesele nende üritusele Rakveres me jõudsime kohale nii napilt, et tegelikult oli start juba kõlanud kui meie alles mõne sammu kaugusel olime. I. ütles, et me ikkagi poolepealt rajale hüppaksime. Medalid said lapsed kätte, aga Tikrike küsis pärast veel tükk aega, millal ta võistelda saab, ta ei saanud ju seda “õiget” tunnet kättegi.

Paar nädalat hiljem toimus nende järgmine üritus Rakkes. Väljas oli 30C sooja ja mina pidin Tikrikese järel jooksma terve staadioniringi, sest nende distants on 400m. Start oli ühine vist kuni 2013 sündinuteni ehk siis suured ja päris pisikesed koos. I.-l oli see au, et sai koos Sõstrakesega finishisse kruiisida, sest viimane oma medali nimel veel vaeva nägema ei pidanud (ette ruttavalt ütlen, et sel aastal tal enam sedasi ei vea, sest sai ju sünnipäevaks jooksuratta).

AUGUST

Augustis oli meil jälle üks Bosch’i rattasõit plaanis, sedapuhku Kõrvemaal. Ühtlasi oli see ka ainus rada, mis meenutas maastikurada ehk et siis tükk maad vingem kui eelnevad. Samas kas just minu jaoks ka vingem, sest ma pidin jälle Tikrikesel ju järele jooksma. Kokku on Bosch Eesti Maastikurattasarjas 7 etappi, meie osalesime nüüd kolmel, sest need saime sätitada koos Lehtsesse minekuga. Kaugemaid etappe me ilmselt uuel aastal ka ette ei võta, sest näiteks Rõuge ei jää kohe mitte kuskile kanti meie jaoks, aga never say never, eks..

24.08.2019 22.Tallinna Rattamaraton ja kolm rõõmsat musketäri

SEPTEMBER

Kohe seprembri esimesel päeval ootas meid taaskord Kõrvemaa, sedapuhku toimus seal 2. Kõrvemaa elamusmaraton ja Kärumaraton. Sellest on ka eraldi postitus kirjutatud, aga panen siia ka kirja, et 1. Kärumaratoniga võrreldes oli see täiega mõnus ja chill. Lisaks ei saa mainimata jätta Tikrikese tublidust, kes läbis 10km oma jooksurattaga ja sealjuures suuremat hädaldamata (vahepeal küll vanaema veidi aitas, aga ei tasu unustada, et Tikrike on siiski alles 3-aastane).

1.09.2019 2. Kõrvemaa elamusmaraton / 2. Kärumaraton

OKTOOBER

Seekord Tartu Linnamaratoni ma ette ei võtnud, sest kohe peale seda on palju lähemal Paide-Türi Rahvajooks (uuel aastal on need ajaliselt üksteisest kaugemal ja ehk see aasta õnnestub mõlemale minna). Lapsed jooksid hommikul lastejooksul ja mina koos nendega. Mõlemad olid veel kuni 3-aastaste vanuseklassis, mis tähendas seda, et kõigepealt läbisin raja Sõstrakesega, andsin ta kiiresti I.-le ja tormasin Tikrikesega starti. Jõudsime napilt. Järgmisest aastast alates jääb nende jooksudele juba suurem vahe sisse, sest Tikrike liigub edasi, aga Sõstrake on veel paar aastat samas vanuseklassis.

Paide – Türi rahvajooksu Paide lastejooks 2019

Paari tunni pärast oli minul vaja olla Kirnas Kirna-Türi distantsi stardis (mis toimus üldse viimast korda, sest kõik on uus septembrikuus). Võtsin Sõstrakese ka kaasa (I. ja Tikrike läksid mu õe juurde). Mu ema ja kaks nooremat õde osalesid ka, aga meie tempod ei klappinud üldse ja nii ma neil mingil hetkel eest ära läksin, sest salamisi lootsin 2018 aasta aega parandada, mis mul napilt ka õnnestus. Seekordseks ajaks 1:06:44. Peale finishit sain anda ka pisikese intervjuu Tre raadiole. Sõstrake magas aga hoopis suurema enamuse rajast maha, mis tegelikult oli hea, sest eelmine kord hädaldasid nad Tikrikesega võidu.

DETSEMBER

Taaskord oli aeg aasta lõpetada sportlikult ehk et Eesti Ööjooks Talve-eri. Eelmisel aastal oli nii vinge üritus, et ei saanud ka seekord osalemata jätta. Minu rõõmuks olid kavas ka lastejooksud, küll aga minu kurvastuseks ei antud seal medaleid. Paraku aga lapsed lõpuks sinna jooksma ei jõudnudki. No mis seal ikka. Mina aga olin stardis küll. Tegin üle ka oma eelmise aasta aja (51:39 vs 51:08). Samas aga pean ütlema, et kuna ma olen praegu laiskusest päris “vormist väljas”, siis tegin ma sellega omale muidugi liiga ka ja järgmisel päeval (ja veel pea nädal aega) oli täiega piin olla. Aga no oma lollus.. Vahva oli ikkagi.

28.12.2019 Eesti Ööjooks Talve-eri

Ei tea, kas oleks paslik järgmise aasta plaanidest ka rääkida ? Esimene plaan on Tikrike saata tema esimesele suusavõistlusele, ilmselt Tartu Maratoni lastesõit. Tal aega veebruarini harjutada nüüd, kui muidugi uued suusasaapad saab vahepeal. Minul on (võib olla) plaanis suvine Ööjooks ette võtta, ilmselt ma jooksma veel ei hakka, aga no kõndimine on ka pool võitu, Paide-Türi Rahvajooks on ka kindlasti kavas ja ilmselt Kõrvemaa Kärumaraton ka. Rohkem pole midagi kindlat ja eks need selguvad jooksvalt..

Tikrike 6, Sõstrake 5 ja mina 3 medalit.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.