Sõstrake ja atoopiline dermatiit

Ma endiselt tahaks öelda Sõstrakese nahaprobleemide kohta allergia, aga õige väljend on siiski atoopiline dermatiit ja ma püüan ikka selle juurde jääda. Mõtlesin, et viimati kirjutasin sellest teemast augustis ja praegu oleks sobiv aeg üks väike update teha. Meenutuseks siis, et augustis käisime kaks korda Tartus allergoloogi juures (1. käik ja 2. käik) ja saime sealt palju abi ning tarkusi “kõrvataha” panekuks.

Tookord augustis tegi Sõstrake läbi 7-päevase Predisolon-Richter tablettide kuuri, millega naha kontrolli alla saime. Lisaks kasutas toona ka Elocon ravikreemi ja Dexeryl baaskreemi. Peale selle tabletikuuri lõppu oli kõik korras umbes 2 kuud. Või tähendab, et vahepeal viskas küll neid karedaid ja sügelevaid kohti, aga saime ainult baas- ja ravikreemiga hakkama. Lisaks siis Linola vanniõli ja E&S magneesiumiga vannitamine (mitte korraga, vaheldumisi). Kõik oli nii korras, et saime septembri lõpus lausa MMR vaktsiini tehtud, mis aastaselt tegemata jäi, sest ma ei tahtnud allergia ja atoopilise dermatiidi käes vaevlevat last vaktsineerida. Et jah, mina ei seosta vaktsiine oma lapse nahaprobleemidega, sest Sõstrakese nahahädad said alguse koos piparkookide ja mandariinidega, mida nii väike laps ei oleks tohtinud saadagi veel ja viimasest vaktsiinist oli siis möödas pool aastat.

Siis aga jõudis kätte oktoobri lõpp ja ma nägin, et Sõstrake hakkab jälle vaevlema sügelemise käes. Siis läksid vist ilmad ka esimest korda külmemaks ja hakati rohkem kütma, mõtlesin algul, et selles oli asi ja tegin ühe tabletikuuri ka talle. Umbes nädal hiljem hambaid pestes, aga nägin seda pisikesest “kurjajuurt” tema suust mulle vastu vaatamas ning paar nädalat hiljem lisandus veel üks pisike hammas. Nüüd olengi äraootaval seisukohal, kas need kaks puuduolevat hammast, mis 2.eluaastaks suus peavad olema, tulevad ka. Aga nende hammastega seoses on tal nahk jälle selline nagu ta on – ühel päeval parem ja teisel 3x hullem. Samas aga oleme praegu tablettide ja uue baaskreemiga hakkama saanud. Püüan nüüd nii sättida seda tabletikuuri (kui peaks vaja olema), et sünnipäeval lapse nahk ilus oleks, sest muidu on tal silmade ümber ka sellised tumedad/punased rõngad ning see näeb päris jube välja.

Uuest baaskreemist rääkides saime nüüd ostetud selle, mida soovitas Tartus meile dieediõde – Bionike Triderm Alfa rikkalik baaskreem. Mul on alati olnud kreemidega see teema, et vedelad mulle ei meeldi. Ilmselt aga soojemal ajal kasutamiseks sobibki selline “kerge” kreem rohkem nagu seda oli Dexeryl, aga alati on mul tunne, et ma pean seda nii palju panema, sest see kaob kuhugi ära. Selle pärast see Bionike kreem mulle nii väga meeldibki, et ta on selline paks ja mõnus. Külmaks ja talviseks ajaks mu meelest ideaalne.

Kokkuvõtteks ütleks siis, et meil läheb täitsa hästi. See on nagunii juba ammu teada tõde, et atoopilise dermatiidi ei pruugigi lõpuks aru saada, mis ägenemist põhjustab. Nagu ma augustis peale allergoloogi juures käimist kirjutasin, et näiteks peab olema riides vastavalt temperatuurile, et kui tuba on soe, peab olema õhemalt, aga samas peaks Sõstrakesel alati püksid jalas olema, sest muidu hõõrub põlvi vastu vaipa ja põrandat. Ma veel ei tea täpselt, kas ta läheb jaanuarist lasteaeda, aga ujumise päevadel peaks keegi teda peale suplust kreemitama ka.. Kuidas see olema hakkab, ei tea. Huvitav, kas kellegagi tehakse ka nii, et kasutatakse spetsiaalset duššikreemi (nagu Sõstrake peaks) ja pärast kreemitatakse ? Ma olen aru saanud, et päris kiire on seal kogu aeg ja kas kellelgi selleks päriselt aega ka on.. Ma ei kujuta ette ka. Aga no eks ma püüan selle pärast muretseda alles siis kui asi nii kaugel on. Ehk siis kõige varem jaanuaris.

See aasta lasen preilil piparkooke küpsetada, aga süüa ta neid ei taha.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.