Lobapostitus

Otsisin täna blogist üht postitust ja mulle jäi silma, et viimati kirjutasin ma septembris siia. Nojah, küll ma ikka olen kohusetundlik, aga ilmselt pole ma lihtsalt tahtnud nö sunniviisiliselt lihtsalt ruumitäiteks midagi teha. Aga nüüd ma olen siin ja vaataks, kuidas meil läinud on.

Alustame näiteks Tikrikesest ja lasteaiast. Lood olid väga head, ta küsis ise lasteaeda ka vabadel päevadel ja polnud enam õhtuti nõus koju tulema, isegi magas seal hea meelega. Paar nädalat tagasi aga asi muutus. Nüüd ta ei taha sinna enam minna. Ma ei tea, mis juhtus.. Kui olen küsinud, on ta mulle enamasti täiesti napakaid põhjuseid ette ladunud,, no näiteks “seal on liiga palju lampe” ja “seal on liiga palju raamatuid”. Ilmselgelt ei ole need kellegi põhjused. Samas on ta paar korda ka natuke tõsisemalt rääkinud ja ükskord oli väga pettunud kui sõber tema ehitatud batuudi peal liiga kõvasti hüpanud oli ja see katki läks. Aga päris põhjustest pean ma ilmselt õpetajatega rääkima, aga ma pole selleks veel mahti saanud. Ega ma Tikrikest iga päev vägisi lasteaeda ei vea ka, kui ta ikka ütleb, et ikka kohe üldse minna ei taha ja mul midagi teha vaja pole, võib vabalt kodus olla, sest millal ta veel väike on kui mitte praegu.

Lasteaiateemal jätkates, aga hüpates sujuvalt Sõstrakese juurde, on lood nii, et ükspäev ta poolkogemata käis oma rühmaga tutvumas. Tegelikult talle väga meeldis seal ja ei tahtnud ära minna. Ilmselgelt kui seal olid uued mänguasjad ja uued inimesed. Paraku aga oli meil vaja mu õde koju viia ja ei saanud pikemaks jääda. Kui mu õde talle lehvitas, tuli kohe saapaid jalga panema, minu küsimustele, kas tahab kaasa tulla või sinna jääda, ei reageerinud ta kuidagi. Aga ikkagi ma see aasta teda sinna veel ei vii, sest varsti on nagunii jõuluvaheaeg ja millal ta veel väike on kui mitte praegu.

Detsembrisse hüpates.. Ma ei suuda uskuda, et Sõstrake juba 2 saab. Kuidas ja millal see veel juhtus ? Siis ma ei saagi teda enam ju beebiks kutsuda.. Aastasele veel võib nagu öelda, aga kahene on juba täitsa suur. Kuigi mulle tundub ta ikkagi kuidagi väike. Kummaline on mõelda, et Tikrike oli sama vanalt juba vanem vend ja ma ei mäleta, et ma oleks teda nii pisikeseks pidanud kui praegu Sõstrakest. Ei teagi, kuidas nii.

Tehes nüüd täieliku teemapöörde pean ma rääkima hoopis raamatutest. Te kõik juba ilmselt teate, et ma armastan lugeda ja olen alati armastanud. See aasta olen ma eriti tubli jälle olnud, aga ma olengi märganud, et see käib kuidagi üle aasta mul. Sellega seoses seadsin ma korda oma raamaturiiuli ja otsustasin muretseda omale kõigi sarjade puuduolevad raamatud, sest ma ei kannata kui mul on olemas näiteks sarja kaks viimast raamatut, aga esimesed on puudu. No mida ma nendega peaks peale hakkama ?! Isegi kui need pole nö kvaliteetkirjandus, vaid suvaline Young Adult žanrisse kuuluv sari, mis mulle vb isegi väga ei meeldi. Tegelikult isegi kui väga ei meeldi, pean ma alati terve sarja läbi lugema kui ma juba alustanud olen, ma lihtsalt ei saa seda pooleli jätta. Õnneks pole mu silmad veel ühtki raamatut lugedes verd jooksnud. Lisaks panin ma omale nimekirja ka näiteks Harry Potter’i, sest ma leian, et ükskord võiksid mu lapsed neid lugeda ja isegi tahaks nad eest keeles läbi lugeda (inglise keeles on loetud).

Jätkates raamatute teemal. Ma olen mõelnud, et peaks hakkama rohkem lugema päris raamatuid, sest need näevad pildil paremad välja kui e-raamatud, mida ma Elisa raamatu äpis tavaliselt loen. Sellega koos saaksin ma selle osa oma elust ka näiteks Instagram’i viia, sest mis ma sellest telefonist pildistan ja samas ei saa ma ikkagi siis korraga näidata kõiki kuu jooksul loetud raamatuid.. Või peaksin hoopis blogisse tooma raamatute nurga jälle sisse ? Ma pole kunagi proovinud raamatuarvustusi kirjutada, aga harjutamine pidi meistriks tegema.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.