Kuidas minna uuesti tööle ?

Mul pole õrna aimugi. Päriselt ka. Kui keegi teab paremat vastust kui “lihtsalt lähed ja kõik”, olen ma üks suur kõrv ja kuulan tõesti huviga. Mulle endale tundub, et nö vanale töökohale naasta on lihtsam kui hakata päris uut kohta otsima. Et lühidalt jah, lapsehoolduspuhkus saab küll alles järgmine aasta läbi, aga no vanemahüvitis on juba mitu kuud läbi..

Nagu te arvata võite, pole Paides vabade töökohadega just priisata. Või no kuidas võtta.. Tegelikult neid töökohti ju on. Ma siin umbes 3 aastat olin klienditeenindaja (ning praeguseks isegi veidi rohkem kui sama kaua juba kodune olnud) ja tegelikult rohkem nagu ei tahaks olla. Pole isegi vahet, kas mõnes kaupluses või tanklas. Või no kui tõesti valik on ainult nende vahel, siis pigem lähen tagasi oma endisele kohale tanklasse.

Ma tunnen, et ma tahaks hoopis põnevamaid ja keerulisemaid ülesandeid. Samas ei hakka ma salgama, et klienditeenindus ongi üks parajalt keeruline ja põnevust pakkuv amet. Samas nüüd laste kõrvalt ei sooviks ma enam öötööd teha ja nädalavahetused tahaks ka pigem perega veeta, et siis klienditeenindus senises vormis ei sobi enam hästi. Mõnes mõttes oleks muidugi hea, sest siis saaks lapsed nädala sees ka omale vabu päevi ja ei peaks 8-17 lasteaias olema. Tegelikult nende päev veniks vähemalt tunni võrra veel pikemaks, sest nende viimine ja toomine lisanudub ju ka. Samas aga ikkagi see öötöö..

Ehk siis jah – erinevaid klienditeeniduse ametikohti leidub siin kül ja siis muidugi puhastusteenindaja ametikohti. Ning siis eksivad nende vahele ära sellised pärlid, mis minu silmad särama löövad, et “oh, see oleks küll megavinge” ja samas sõrmed hirmust kangeks tõmbavad, et “mida minusugune sinna üldse otsima peaks”. Ja sedasi ma käingi neid iga päev (või ülepäeva) näiteks CV keskuses vaatamas, sest ma ei suuda “kandideeri” vajutada ja sedasi see aeg otsa saabki. Miks ? Sest ma kardan. Mida ? Ma ei teagi täpselt. Töövestlust ? Enda lolliks tegemist ? Alakvalifitseeritud (on see üldse sõna..) olemist ? Ju vist jah. Ilmselt kardan ma seda kõike juba sellepärast, et ma olen nii kaua kodune olnud ja tunnen, et mul ei ole neile mitte midagi pakkuda, sest no mu päevad on viimased ca 4 aastat koosnenud lastega seonduvast. Ärge saage minust valesti aru, ma täiega armastan lastega kodus olemist ja võimalusel ma oleks nendega siin veel mõnda aega, aga samas mõistusega enesele aru andes saan ma aru, et ega paremaks ei lähe siin midagi. Pigem, mida aeg edasi, seda raskemaks muutub tööturule naasmine ja seda enam need “hirmud” süvenevad.

Ning siis “takistuseks” muidugi Sõstrakese lasteaeda minek. Tegelikult see ju ei ole takistus, sest no “lihtsalt läheb ja kõik”, aga ma kardan seda ka. Kõike kardan nüüd siis juba või ? Mõtlen, et kuidas ma panen ta nii vara, teades, et Tikrikesele hakkas lasteaias alles sellel aastal meeldima ja nüüd muidugi kohe nii, et enam ei taha aiast koju tulla. Mõtlen, et ta on ju alles nii väike ja ikkagi mu viimane beebi jne jne. Jälle see koht, et minu jaoks on see ilmselt raskem kui lapsele endale. Ma juba kujutan ette, kuidas ma tööpäeval igatsusest lolliks lähen, sest ma pole harjunud neist eemal olema. Aga inimene harjub kõigega, eksole ?

Keegi peaks mulle piltlikult öeldes jalaga tagumiku andma ja ütlema, et ma ennast kokku võtaks ja oma irratsionaalsetest hirmudest üle saaks ning teeks, mida ma tunnen, et ma pean. Ma ju tean, et ega keegi mulle ühtegi töökohta kandikul ette ei kanna ja ma pean ikka ise vaeva nägema, aga see esimese sammu astumine tundub vahepeal nii ületamatult keeruline. Näete, ma saan peaga mõeldes aru küll, mis värk on, aga suudaks ma nüüd seda “kandideeri” nuppu ka vajutada.. Jah, ja siis jälle teine häda, et mis siis kui ma saangi sinna, aga Sõstrake ei käi veel lasteaias ? Ja nii ma veeretan neid mõtteid ja ei tee mitte kumbagi – ei kandideeri ja ei vii preilit lasteaeda. Nokk kinni, saba lahti..

Päriselt ka, kuidas minna uuesti peale lapsehoolduspuhkust tööle ?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.