2. Kärumaraton (Kõrvemaa elamusmaraton)

Pühapäeval, 1.septembril, toimus taaskord kauaoodatud (mõtleks vaid, terve aasta !) kärumaraton. Seekord järjekorras teine ja ei puudunud stardist 3/4 meie perestki. Meie eelmise aasta kogemusest saate lugeda SIIN ja ütlen etteruttavalt, et need erinevad umbes nagu öö ja päev.

Ma mõtlesin seekordse osalemise ja mitte osalemise üle väga pikalt. Ma mäletan küll, et eelmine aasta hõikasin suurelt välja, kuidas ma see aasta kavatsen neid Elamusmaratone niisama ka läbida ja kuidas ma kindlasti seekord ka Kärumaratonile lähen jne. Nojah.. Elamusmaratonid jäid minust see aasta veel osalemata. Aga alati on ju ka järgmine aasta ? Kärumaratoni pääsme aga ostsin paar nädalat enne registreerimise lõppu, sest ma vaatasin, et seekord ühtegi loosimängu ei paista ja ei saanud seega loosiõnnele lootma jääda. Hiljem see loosimäng siiski tuli.

Ega ma seekord suurt vaeva “treenimiseks” ei näinud. Omal oli samas ikkagi meeles eelmise aasta kogemus ja vahepeal tundus küll, et see on üks suuuur viga. Samas aga pole mul viimasel ajal üldse aega jalutada, sest sel ajal, kui Sõstrake magab, on mul maal 110 olulisemat ja kiireloomulisemat asja teha. Kodus magades aga olen ma ka Tikrikese voodisse meelitanud ja seega jääb ka igasugune aktiivne liigutamine sel ajal ära.

Seekord lubas võistluspäevaks muidugi päris sooja ilma ka ja ma veel hommikul mõtlesin, et kuhu ma ennast jälle seganud olen. Samas kohale jõudes ja juba melu sees olles hakkas kõik paremaks minema, et ei ole hullu midagi, I can do it. Algul oli mul plaanitud nii, et Sõstrake kotiga selga ja Tikrike kärru ning soovi korral saavad mõlemad ise ka kõndida. Viimasel hetkel aga tekkis hoopis plaan Tikrikesele jooksuratas kaasa võtta, et sõidab palju jaksab ja küll siis ka kuidagi saab. Parim otsus ever, ma ütlen ! Õnneks ei läinud ma lastega üksi, vaid mu ämm ja I. vennanaine oma lapsega olid ka. Seega rajal kujuneski nii, et ma M.-ga tegin vahepeal ees tempot ja siis ootasime Tikrikest vanaemaga järele meile. Finishijoone ületasime kuuekesi koos.

Esialgu soovisin ma nö parandada eelmise aasta tulemust. Lõpuks jäi see siiski 6 minuti kaugusele, aga sellest ei ole mitte kui midagi, sest seekord oli see rada kuidagi ülimõnus (seltskond muidugi ka). Mis sellest, et oli soe ilm, metsavahel puude all oli piisavalt jahe. Vahepeal oli veidi raske ka neist mägedest üles trügida, aga samas sai siis pärast jälle jalutada, sest vahepeal soovis isegi Sõstrake jalgu sirutada ja kõndis mõnda aega täitsa ise. Kõige suurem üllataja on siiski mu väike kolmene Tikrike, kes tõepoolest läbiski kõik see 10km (Endomondo järgi u 8.5km) ise jooksurattaga. Vahepeal vanaema kandis ratast küll, aga siis kõndis noorhärra siiski ise ja kärru ei istunud ta kordagi. Ma sellist asja ei osanud küll absoluutselt oodata.

Seda enam oli mul finishis hea meel kui seekord anti medalid hoopis lastele, mitte mulle, sest Tikrike teenis selle küll täiega välja. Just millalgi rajal mõtlesin, et oleks seda teadnud, et ta nii tubli on, oleksin tema eraldi kirja pannud kuskile. Aga polnudki vaja. Üllatav jah, eelmisel aastal anti üks medal (mulle) ja lapsed said lihtsalt omanimelised diplomid. Diplomid olid muidugi sellel aastal ka.

Lõpetuseks ütlen, et mulle tunduvad need Elamusmaratonid ühed väga vinged üritused ja võib olla tõesti peaks mõtlema ka teiste peale. Kärumaratonil osalen ma järgmisel aastal veel kindlasti, sest siis õnnestub Sõstrake ehk veel kärusse pista, mis edaspidi saab, ei tea veel. Terve perega tavaline Elamusmaraton ? Ilmselt küll. Igal juhul, aitäh ühe vinge päeva eest !

Üks kommentaar “2. Kärumaraton (Kõrvemaa elamusmaraton)”

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.