Allergoloogi külastus #2

Tänaseks olime tagasi oodatud allergoloogi juurde, et näha, kas ja kuidas need paar nädalat tagasi välja kirjutatud rohud aidanud on (ma lõppu panen pildi ka neist). Ütleme nii, et minu üllatuseks ja suureks heameeleks aitasid need tabletid väga kiiresti. Toimunud muutus ei olnud näha mitte ainult nahal, vaid ka üleüldiselt Sõstrakese olekus. Ehk et ta muutus näiteks palju rõõmsamaks ja hakkas palju paremini magama. Lisaks hakkas ta paar päeva peale tablettidega alustamist potil käima. Ise ja ilma “treenimata”. Call it coincidence, aga no nii on. Ju siis oli lõpuks aega ka muudele asjadele keskenduda, sest ei olnud vaja ennast pidevalt kratsida.

Koos tablettidega hakkasime kasutama ka ravikreemi/salvi ja baaskreemi. Baaskreem siis igapäevaselt ja tabletid olid 7 päevase kuurina ning ravikreem samuti. Nüüd paar päeva tagasi kui tablettide võtmise lõpetamisest oli möödunud ca nädal, hakkasid karedamad kohad tagasi ilmuma põlvedele ja jalalabadele. Ravikreemiga hakkasin siis uuesti määrima. Ma näiteks enne tänast ei teadnud, et ravikreemil peaks enne baaskreemi pealepanekut laskma toimida umbes pool tundi. Ma olen suhteliselt üksteise otsa nad määrinud. Ja kui nahk on väga kuiv, võib paar tundi enne ravikreemi ka baaskreemi panna, sest siis imendub esimene paremini. Lisaks imenduvad kõik kreemid paremini kui nahk on niiske ehk et näiteks kohe peale Linola vanniõliga vannitamist. Niisama puhta veega ei tohigi ma teda pesta, sest see kuivatab. Sain soovituse ka duššikreemile ja uuele baaskreemile, seekord BioNike sarjas (neid soovitas dieediõde, kelle juures me ka täna käisime).

Alguses oli jutt, et täna tehakse uus veenivere test, sest Paides tehtud testide vastustest ei saanud allergoloog hästi aru. Täna arvas ta siiski, et seda teha vaja ei ole, sest detsembris tehtud testil polnud ükski asi üle normi. Dieediõde arvas, et seega ei peaks midagi menüüst päris välja jätmagi, sest asi võib vabalt olla ka kogustes või erinevate toiduainete omavahelises kokkusobimatuses. Aga siiski, et iga inimese nahk on erinev. Ehk et asi läks just palju keerulisemaks. Kui peatuda nüüd uuesti Sõstrakese põlvedel, võib asi olla hoopis selles, et ta mängib paljaste jalgadega liivas, murul ja vaibal, seega pikad püksid jalga. Samas aga kuna soe tuba soodustab jällegi ägenemist, pean ma teda eriti hoolega riietama vastavalt temperatuurile. Palju on olnud juhtumeid, et oii lasteaias lapsed lähevad nii punaselaiguliseks, et ei tea, mida seal süüa antakse. Tegelikult on hoopis tuba soe ja laps liiga paksult riides. Samas aga peaks Sõstrake kandma pikki pükse, sest et kare vaip.. Võta nüüd siis kinni. Ja samas võib olla seotud ka hammaste tulek või külmetus jne. Ehk siis kõik on omavahel seotud ja millest täpselt jama on, ei pruugigi lõpuks teada saada. Tuleb lihtsalt sellega elada.

Praegu meid tagasi ei oodata, aga kui peaks minema nii palju jälle hullemaks, et ise enam jagu ei saa, siis saame lasta perearstil jälle suunata. Loodame, et nüüd siis ikka paremuse poole ? Muidugi, sest kuidas muidu !

Baaskreem vasakul, ülal tabletid ja siis ravikreem (ega ma neid tablette kuigi tihti anda ei taha, sest et hormoonid..)

Üks kommentaar “Allergoloogi külastus #2”

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.