Allergoloogi külastus

Täna oli siis lõpuks meie kauaoodatud allergoloogi külastus. Just nimelt kaua oodatud, sest esimese aja panin ma vist juba juuniks, aga kuna Sõstrakese käed väga koledaks läksid, lükkasin edasi, sest ma polnud kindel, et meil mõtet minna on. Ega seekord selles mõttes paremini ei läinud, sest just paar päeva tagasi suutis ta oma käed jälle katki kratsida. Aga nüüd ei hakanud enam edasi lükkama, sest mõtlesin, et kui ka teste ei tehta, saan äkki niisama head nõu.

Minu õnneks sain ma teada, et põhimõtteliselt olen ma siiani enamike asjadega täiesti õigesti talitanud. Ehk et näiteks ei kasuta pesupesemisel loputusvahendit, vaid panen niisama mitu lisaloputust; ei keeda putru piimaga jne. Natukene oli kahtlev mu tõrvasalvide osas, aga lõpuks arvas, et kuna ma ise ole paranemist näinud, võin edasi kasutada. Lisaks sain veel hunniku rohtusid, nii peale määritavaid kui ka suukaudseid. Need peaks nüüd kahe nädalaga olukorra nii palju paremaks tegema, et kui tagasi läheme, saavad nad jälle veeniverd võtta, et uus veretest teha, sest nad ei osanud Paide oma lugeda. Okei.. Samas on eelmisest nagunii u 8 kuud möödas ja seega pole mul selle vastu midagi. Sõstrakesel ilmselt on asjast oma arvamus..

Ühesõnaga jah.. Sain pikalt ja laialt vastata küsimustele, milliseid toiduaineid väldime ja mida ta üldse sööb, millega pesu peseme ja mida laps joob, mida pudru peale paneme ja millal allergiat üldse täheldasin. Kõigele ma nii hoobilt vastata ei osanudki, sest ma ei osanud ennast ette valmistada, sest ei teadnud, mis täna üldse saab. Aga arst ja õde mõlemad olid väga toredad. Sõstrake pidas ka ennast kenasti üleval, lasi ilusti nahka vaadata ja oli niisama armas.

Tuli välja, et atoopilise dermatiidi puhul on kaasuva toiduallergia võimalus tegelikult megaväike, et vabalt võib olla ka lihtsalt AD. Aga no okei, praegu läheme ikkagi nö vanaviisi edasi. Anti lootust, et 80% kasvab hiljemalt teismeeaks välja, enamik juba koolieaks. Atoopiline dermatiit muidugi on eluaegne, aga sellega õpib elama, sest mis muud valikut ikka on. Toiduallergiatega tuleb ka elama õppida. Esialgu mul ja meie lähedastel ning hiljem lapsel endal ka.

Eks hoiame pöialt, et rohud aitaksid ja järgmine kord saaks testi tehtud. Täitsa huvitab, mida sealt nüüd näeb.

Üks kommentaar “Allergoloogi külastus”

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.