Loodusega nahk terveks ?

Mõtlesin, et kuna järgmisel nädalal on Sõstrakest loodetavasti ees ootamas allergoloogi külastus, oleks paslik aeg rääkida, kuidas meil üleüldiselt läheb. Meeldetuletuseks siia ka eelmine allergiateemaline postitus.

Ühel hetkel umbes 3 nädalat tagasi, viskas mul see, et Sõstrake ennast kogu aeg veriseks kratsib, täiega üle. Nii üle, et I. tõi mulle auto esmaabikarbist sidemeid ja ma lihtsalt sidusingi preili käed ja jalad kinni, et tal oleks raskem ennast katki kraapida. Muidugi sattus see peaaegu kokku kuumalainega, mis tegi olukorra veidi keeruliseks, sest samas magas ta ikkagi ka pikkade pükste ja pikkade varrukatega, et no raskendada seda kratsimise osa. Samal ajal jätkasin talle apteegikreemi Atoderm ja Advantani salvi peale määrimist, lisaks ka Zyrtec’i tilgad ja vann Linola vanniõliga.

Ühel pühapäeval läksime Lehtse I. vanemate juurde ja tema emaga jäin rääkima ning arutlesin nö valjusti, et võib-olla oleks nüüd absoluutselt viimane aeg apteegi asemel hoopis loodusest abi otsida. Selle peale tõi ta mulle ühe Metsamoori puutõrvasalvi ja ütles, et ta igaks juhuks ükskord ostis. Otsustasin proovida, sest ma teadsin, et hullemaks pole ta nahal enam nagunii kuskile minna, sest asi oli tõesti hull. Ma lõpuks juba kartsin, et ta saab varsti üldse mõne infektsiooni ja läheb mädanema.

Kui ma paar päeva olin seda tõrvasalvi määrinud, hakkas Sõstrake meeletult kestendama. Pindmine nahk nagu koorus tükikeste haaval maha. Iga kord sidet vahetades oli mega nahahunnik voodis. Samas aga märkasin, et sealt alt tuleb välja terve nahk ehk et ma olin hämmingus, kas see tõesti aitabki ?! Nädal hiljem uuesti Lehtse minnes oli ka I. ema üllatunud, et Sõstrake nii palju parem välja näeb. Jah, ta oli endiselt sidemes, aga tunduvalt vähem. Alustasime nii, et käed ja jalad oli ülevalt alla tervenisti kinni. Praeguseks on jäänud suurim murekoht – põlved. Need vahepeal tänu uuesti Hiiumaal käimisele ja mereveele said juba väga heaks, aga siis ühel ööl ta ikkagi suutis need uuesti katki kratsida. Mitte muidugi ligilähedalgi sellele, mis päris nö alguses oli, aga ikkagi katki.

Vahepeal otsisin midagi, mis aitaks ka mujal kestendamise vastu ja leidsin Manxu saialillesalvid. Tellisin Sõstrakesele ühe ja praegu olen ma vahelduva eduga seda ka kasutanud, just nö ulatuslikumal alal ehk selg ja kõht, näole määrin ka. Tõrvasalvisid panen ma päris nendele nö katkistele kohtadele. Lõpuks ometi ei pea ma Sõstrakest piinama sellega, et kreem kipitama ajab.

Lisaks sellele esimesele tõrvsalvile, mis mul juba otsas on, tõi I. ema mulle Jäneda laadalt Irja Salvide tõrvasalvi ja beebisalvi. Seda viimast ma ei saa aru, kas aitab või mitte ja seega ma väga ei kasuta, aga tõrvasalv jällegi on imeline. Ma alguses olin küll veidi kahtleval seisukohal, sest koostisosade nimekiri oli väga pikk, samas kui Metsamoori omal oli ainult kolm koostisosa, aga töötab siiski hästi. Hiiumaalt tagasi tulles leidsime sadamast Hiiu Ihuhoolduse kadaka ja tõrva määrde. Ka imeline, ma ütlen !

Irja Salvid tõrvasalv, Manxu Saialill saialillesalv, Irja Salvid beebisalv, Hiiu Ihuhooldus tõrva ja kadaka määre ja Metsamoori puutõrvasalv.

Selle postituse kokkuvõtteks ütlen, et meie päästjaks said erinevad tõrvasalvid. Isegi Hiiu Ihuhoolduse leht ütleb või no tegelikult kõik need tõrvasalvide juhendid, et vanasti kasutati tõrva naha desinfitseerimiseks, psoriaasi ja atoopilise naha puhul, lisaks nahalõhede raviks ja nii edasi. Miks mul nii kaua läks aega, et see avastada ? Sest ei olnud kedagi, kes oleks mulle varem sellest rääkinud. Ja dr. Google ka soovitas pigem apteegitooteid. Ma loodan, et selle postituse lugejate hulgas on vähemalt üks inimene, kellele sellest kõigest abi on. Eriti kui apteegitoodetest leevendust ei leia. Siit saab nüüd ju ainult paremaks, eks ?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.