3 aastat armastust – Tikrike

Pidu on peetud ja päris sünnipäev on ka seljataha jäetud, tundub nagu sobiv aeg möödunud aasta kokku võtta. Üleüldse ei saa ma aru, kuidas ta nii suureks on kasvanud. Muidu nagu ei saakski nii väga aru, aga just neid sünnipäeva pilte vaadates oli mul hämming suur ja pisarad silmas, aga sünnipäevapeost teen veel eraldi postituse ka nagu juba kombeks on saanud.

Alustame sellest, mida üldse võiks üks 3-aastane osata. Eile perearsti visiidil olid temal ka seal omad nö kontrollküsimused:

 • Oskab joonistada ringi
 • Tunneb värve
 • Osaleb vestluses
 • Oskab vastata “kes ?” ja “mis ?” küsimustele
 • Mängib rollimänge
 • Käib lasteaias

Need eeltoodud asjad kõik Tikrikese kohta kehtivad küll. Vaatasin, mida veel kuskil kirjutatakse, et üks sellises vanuses laps võiks osata. Nupsu ütleb, et 36.elukuu lõpuks võiks laps osata:

 • Vahetab trepist käies jalga
 • Oskab väikese pingutusega riietuda ja riidest lahti võtta – vahepeal on kisa rohkem kui asi väärt on, aga saab ilusti hakkama.
 • Sõidab kolmerattalisega – no meil on jooksuratas ja peale seda saab omale juba päris ratta, ilma abiratasteta.
 • Täidab kahe-kolmeosalisi käske
 • Räägib nelja-viiesõnaliste lausetega
 • Kasutab omadussõnu
 • Enamik sõnu on arusaadavad
 • Enamik kõnest on arusaadav
 • On huvitatud rollimängudest – ise ta mängib küll näiteks traktorite ja autodega ning räägib sinna kõrvale, kes mida ja kuidas. Nukkudele ja meile annab süüa jne.
 • Lävib hästi teistega
 • On tihti valmis õppima wc kasutamist – Tikrike on juba u aasta seda teinud.

3-aastane Tikrike on üks uskumatult terane väikene noormees, kes käib ja kallistab-musitab mind ja õde täiesti ootamatult. Muidugi ei puudu sama ootamatud hoobid õekese suunas, aga ma olen märganud, et neid on rohkem kui Tikrike juba väsima hakkab. Olgu mainitud, et lõunaunede vastu protesteeris ta vahepeal väga agaralt ja unne minek oli pigem üks suur võitlus ning seega me suuremas osas hoopis loobusime neist, sest samas ei ole mul midagi selle vastu kui ta kell 19 õhtul magama läheb. Praeguseks magab ta lõunaund siis kui mina ja Sõstrake ka koos temaga magama lähme. Eks ole näha, mis me nendega suve lõpuks ette võtame, sest uuest aastast tahaks ta lasteaeda juba magama ka ikka jätta, aga see on ka hoopis teise postituse teema.

Tikrikese lemmikmänguasjad on vaieldamatult traktorid ja autod. Mõnikord lohistatakse Lego-de kast ka välja ja siis on tegevust kauemaks. Lemmiksöögiks on hommikune kaerahelbepuder ja pannkoogid. Lemmikud väikesed inimesed on naabritüdruk L. ja täditütar K. Nende mõlema kohta on ta öelnud, et “… on mu parim sõber !”

Lemmikutest rääkides on minu lemmik hetked need, kus me saame rahulikult maailma asju arutada, sest Tikrikesega vestluse pidamine on juba puhas rõõm. Lisaks sellele on mu üks lemmikhetk see kui õhtul magama minnes Tikrike mul kaela ümbert kinni võttis ja ütles: “Sa oled parim emme!” Mis te arvate, kas ma tahtsin nutta või jaa.. Siis ütles Sõstrakesele ka, et ta on parim õde.

Tikrike on väga uudishimulik. Eriti kui keegi teeb midagi, mida ta varem näinud pole. Väga meeldib talle koos issiga ehitada ja “remontida”. Koos minuga meeldib talle süüa teha, sest ma lasten tal segada/valada/mikserdada jne. Üleüldse ma luban tal palju asju katsetada, sest kuidas muidu ta õppima peaks. Ise olen tavaliselt piisavalt lähedal, aga ise proovib ja vajadusel küsib abi. Mulle väga meeldib temaga igal pool käia, sest ta on juba nii parajalt mõistlik, et ta suudab minust aru saada ja vajadusel käske/palveid täita. Puhas rõõm on ka see, et ta jaksab juba nii palju kõndida ja veel rohkem jooksurattaga sõita, mis omakorda teeb kõik käigud oluliselt kergemaks.

Juttu jätkub tal ka väga palju. Oli aeg, mil ma ei jõudnud ära oodata, et ta ometi rääkima hakkakas. No nüüd on vahepeal tunne, et issand, ole vahepeal vakka ka. Väga suur areng kõne poolelt toimus koos lasteaeda minekuga. Praeguseks räägib ta väga ilusti ja valdav enamus jutust on ka võõrastele arusaadav. On veel mõned häälikud, mis asendatakse teistega. Näiteks K -> T ehk et kuusk on tuust ja kuu on hoopis tuu. Hea tahtmise korral suudab ta kümneni loendada ka. Niisama peale vaadates oskab öelda, et näiteks 2 autot.

Külmkapi ees “nälga ei sure” ehk et teeb omale vajadusel ise võileiva. Ükskord üritas röstsaia teha, aga seal läks midagi valesti ja terve elamine oli suitsu täis. Me ärkasime suitsuanduri üürgamise peale. Aga lõpp hea, kõik hea ja rohkem pole ta enam üritanud üksi röstsaia teha ning pigem ütleb kui tahab.

Arsti juures tehnokal käisime eile. Meetri oleme me sujuvalt juba mööda lasknud minna ehk et numbrid aasta tagustega võrreldes sellised:

Kaal: 14kg (2a) -> 17kg (+3kg)

Pikkus: 94cm (2a) -> 103cm (+9cm)

Tikrike 3 – pilt: Hobiklõps

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.