Lastega rabas #2 – Väätsa raba

Viimaste soojade ja päikeseliste ilmadega tekkis mul soov korra rabas ära käia. Püüdsin I. ka kaasa meelitada, aga ta ei olnud eriti vaimustuses. Läksin siis lastega üksi. Alguses tundus see plaan parajalt hullumeelne, sest mäletan veel eelmist korda kui Tikrikest tuli rohkem kui pool teed süles ja kukil vedada, aga otsustasin siiski proovida. Ja hea ongi, sest risk tasus ennast kuhjaga ära.

Tikrike oli algusest peale üsna kepsakas ja püüdis rada läbida hoopis sörkides. Laudteele jõudes palusin tal kõndida, sest muidu väsib äkki väga kiiresti ära või kukub lihtsalt maha.

Kui umbes kilomeeter kõnnitud oli, küsisin temalt, kas lähme tagasi. Ei tahtnud ja läksimegi edasi. Poole raja peal on nö istumiskohad ka. Tegime pisikese peatuse. Tegelikult tahtsin teise koha peal istuda, aga sinna istuti täpselt meie ninaall ette. Plaanis oli päikeseloojangut ka rabas vaadata ja Sõstrabeebit “tankida”. No see koht polnud kumbakski tegevuseks kuigi sobiv ega mugav.

Tikrike oleks tahtnud hoopis rohkem uurida ja rabas aega veeta, aga muidu üsna leplik Sõstrabeebi hakkas rahutuks muutuma ja seega pidin kutti kahjuks kiirustama.

Mind üllatas väga meeldivalt see, et Tikrike kõndis terve tee, 3km, ise. Korra küsis sülle kui jutt sellele läks, aga ütlesin, et õde on mul kotiga kõhul ja kõndis edasi. Ma terve tee koduni kiitsin teda. Ma olin nii hämmingus 😅 Nüüd julgen ka teisi rabasid temaga külastada. Ma ei tea ainult, kuhu ma selle hädaldava Sõstrabeebi jätma peaks 😀

Üks kommentaar “Lastega rabas #2 – Väätsa raba”

  1. […] jooksuvõistlused ja medalid. Fotograafiga püüdsime ilusa sügise ka pildile. Käisin üksi lastega rabas viimast sooja ilma nautimas, Tikrike läbis terve 3km ise kõndides. Lisaks oli Sõstrakesel […]

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.