6 kuud armastust

Ongi kätte jõudnud Sõstrakese kõige tähtsam minisünnipäev. Seekordne saabus nii märkamatult, et mul polnud isegi tema esimest püreeampsu ette valmistatud..

Esimeseks “lisatoiduks” võime vist nimetada muru, sest see on täiesti hämmastav, millise kiirusega suutis ta õues ennast tekiservani sahkerdada. Nimetaks ma seda roomamise ja käputamise vahepealseks liikumisviisiks. Eile sai ka esimese päris lisatoidu ampsu, milleks oli kõrvits.

Selle kuu jooksul õppis Sõstrabeebi istuma. Ausalt, ei osanud ma seda nii vara oodata, sest isegi pisut kiirema arenguga Tikrike hakkas seda tegema alles järgmisel kuul. LIsaks jättis ta roomamise täiesti vahele ja otsustas mõned päevad tagasi hoopis päriselt käputama hakata.

Mõned päevad tagasi keeras ennast lõpuks (voodil) seljalt kõhule ka. Mõtlesin, et nojah, niipalju siis rahulikust magama jäämisest, nüüd ei saa ju enam selili ka uinuda kui on vaja uusi oskusi lihvida. Paar päeva hiljem keeras juba põrandal ka. Voodile panime ka uuesti võre ette, sest Sõstrabeebi sahkerdamine hakkas segama ka Tikrikese uinumist. Samal päeval ajas ta ennast aga võre najale põlvili ja tänaseks juba püsti ka.

Magamisel peatudes. Õhtuti uinub ta üldiselt oma voodis ja öösel peale esimest sööki jääb kaissu. Siiani möödus õhtune magamaminek röökimise saatel, aga ühel hetkel otsustasin tal lasta uinuda selili (mida ta siiani teinud pole) ja ta tõmbas oma teki kaissu, hakkas on lutsutamishääli tegema ning mõne aja pärast magas. Keerama hakkamisega koos aga hakkas uuesti nuttes magama jääma või no siis kussutades, sest üksi röökida ma tal ei lase. Röögib mulle kõrva lihtsalt. Öösiti sööb vähemalt 2x, aga neid võib olla ka rohkem. Magama läheb viimasel ajal umbes 21.00 ja ärkab hommikul 8.30.

Pisut kipub Sõstrake vist võõrastama ka. Kindel päris pole. Ükskord oma tädi süles hakkas nutma ja vanaema ka ei sobinud. Järgmisel päeval onu ja teise vanaema vastu polnud midagi. Arvasin, et ju siis oli lihtsalt paha tuju. Aga siis hakkas oma tädi sõbranna peale ka ikkagi nutma. Võta nüüd siis kinni ..

Päeval teeb ta kolm uinakut. Esimene ja viimane umbes pool tundi ja vahepealne u 2-3.5 tundi, ei teagi, millest see oleneb. Päeval magab maal vankris ja lõpuks on ta ilusti hakanud ka seisvas vankris magama, ei pea kogu aeg kõrval seisma. Väga tähtis on päeval teha kolm uinakut. Kui juhtub olema ainult kaks ja ma hakkan teda ööunne panema, teeb ta selleasemel hoopis kolmanda une ja ööuni jääb siis väga hiljapeale.

 

Advertisements

2 kommentaari “6 kuud armastust”

  1. Heh, meil oli samamoodi, et pidi olema kolm und, kui juhtus kaks ja enda arvates ta ööunne jäi, siis ärkas ta 40min pärast üles ja päris ööuneni jäi veel tükk maad aega. Nüüd on ta kahe une peal 🙂

    1. Mul oli esimese lapsega ka nii ja õel enda omaga ka. Ilmselt siis “ealised iseärasused” nagu mulle meeldib öelda 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.