Vahva päev loomaaias

Ükspäev ütles mu õde mulle, et ta läheb lapsega loomaaeda. Haarasin mõttest kinni (mitte, et ta meid kutsunud oleks 🙄) ja otsustasin ka minna. Või noh, algul üritasin I.-d veenda autoga minema, sest tundus üsna suur eneseületus see rongisõit oma kahe väikese väänikuga ette võtta. Ega ma polekski seda teinud kui õde poleks ka rongiga läinud.

Rongisõit ise kulges üllatavalt rahulikult. Tikrike mängis oma täditütrega ja Sõstrabeebi nautis oma kaasaskantava piimabaari võlusid.

Rongist maha saime, siis Sõstrake jäi magama ja magas terve tee loomaaiani. Loomaaias esimese asjana vaatasime jääkarude uue pesa üle. Nende pärast me põhiliselt sinna läksimegi ja no mina käisin viimati Tallinna loomaaias 5 aastat tagasi koos I.-ga. Väga mõnus uus kodu on neil igal juhul, ei anna võrreldagi selle betoonpuuriga, milles nad varem elasid. Saaks teistele betoonpuuride loomadele ka ilusad ja mõnusad “kodud” oleks väga vahva. Võib olla peaks rohkem loomaaias käima, siis tunneks, et olen ise ka kaasa aidanud 🤔

Lapsed pidasid vastu täitsa hästi. Vahepeal ma küll pisut vihastasin Tikrikese peale ja ütlesin, et esimene ja viimane kord, aga tegelikult käitus ta nagu tavaline (peaaegu) 2-aastane ja mida muud ma temalt oodata saaksingi, sest ma ju tean, milline väike tornaado ta on. Sõstrabeebi käitus nagu tavaline 5-kuune ehk et virises ja hädaldas kui kõht tühjaks läks ja enam näiteks vankris ei viitsinud olla. Aga seda kõike ma oskasin oodata ja ettenägelikult võtsin kaasa ka Liliputi kandekoti, milles ta enamiku päevast veetiski (ja ühtlasi pöörasin ma vist hoopis kotiusku nüüd, sest lina seadistamisega on mul ikka probleeme ja kipub pea valutama hakkama, sest lina surub kaelasoontele, kotiga aga oli kõik nii mugav).

Kui algselt oli plaan linna ööseks jääda, siis lõpuks saime loomaaia oodatust kiiremini läbi käidud ja otsustasime õhtul koju tagasi sõita. Ka see rongisõit möödus üllatavalt rahulikult ja kodus jäi Sõstrabeebi uskumatult kiiresti ja rahulikult ööunne. Millal Tikrike jäi, ma ei tea, sest mina jäin enne.

Kokkuvõtteks ütlen, et polnud hullu midagi, aga üksi ma nende kahega ei läheks.

Millal te viimati loomaaias käisite? Jääkarude uut pesa olete juba näinud ?

3 kommentaari “Vahva päev loomaaias”

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.