Sünnitus

Sünnitusest taastumine

Seekord on kõik läinud kuidagi kiiremini ja valutumalt.

Sõstrake tõmbas muidugi lahti kõik Tikrikese poolt põhjustatud armid ja arst ütles, et on II astme rebendid. Ma täpselt ei tea, mida see tähendab, aga eelmine kord oli sama. Istuda ei lubatud 10 päeva.

Seekord kaotasin teadvuse ainult korra, mõni tund peale sünnitust palatisse kõndides. Juba öösel sain ise üksinda wc-a käia ja ei pannudki pilti tasku. Ämmakas beebiga ei lubanud igaks juhuks ise mähkima minna. Juba hommikul sain ilusti kõik Sõstrakesega seotud toimingud ise teha, ämmakas käis küll abis, aga väga hull olla enam polnud.

Teisipäeval (05.12) vaatas lastearst tirtsu üle ka, kaalus ta 4010g (sündis 4380g). Seega oli kaalukadu täiesti ok ja ei pidanud lisa andma hakkama. Temal õnnestus ka rangluumurrust pääseda, mida ämmakas korra kahtlustas selle kriiskava kisa pärast, mida ta kuuldavale suudab tuua.

Siis hakkas vaikselt juba piim ka tekkima ja mina sain omale parajad pommid ette. Mida aeg edasi seda hullemaks asi läks. Öösiti olin ma päris hädas, et põnn korralikult rinnale saada. Oma rahulolematust väljendab preili muidugi väga häälekalt nagu ühele naisterahvale kohane 😀

Kolmapäeval (06.12) saime koju. Enne vaatas lastearst piiga uuesti üle. Nüüdseks oli juba pisut kaalu juurde ka tulnud, kaalus ta 4040g.


Kodus olla on nii hea. Piimamajandus on ka oluliselt lihtsam. Otsustasin iga kord enne sööki pisut välja pumbata, sedasi on Sõstrakesel lihtsam ja kisa on oluliselt vähem. Huvitav, kas peaks selle piima alles ka jätma? Praegu olen lihtsalt ära visanud..

Paar korda olen kogemata sekundiks istuma ka jäänud ja siis avastanud, et oh pagan 😀

Ei saa ma üle ega ümber ka sellest kui palju abi selle kõige juures I.-st olnud on. Sünnituse ajal polnud tal seekord suurt midagi teha, sest kõik käis nii kiiresti, aga kõik need päevad, mis ma haiglas olin, oli tema Tikrikesega kodus. Lisaks muidugi nüüd, kui me kõik neljakesi siin asjadega harjume, on temast väga palju abi.

Kunagi hiljem kirjutan Tikrikese suhtumisest ja sellest, kuidas tema olukorraga harjub. Aga las enne läheb veel natuke aega mööda.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.