Tikrikese kasvamine

3 kuud armastust

Mida need 3-kuused (3 kuuske 😀 ) lapsed üldse oskama peaks ? Lugesin, et peaks olema välja kujunenud magamise, söömise ja mängimise režiimid. Nojah siis. Magamisest me enam ei räägi. Muidugi pea hoidmine läheb aina paremini ja pikemalt, lihtsalt tüdineb ära vist vahepeal ja siis hakkab jorisema. Ükspäev lükkas ülakeha rusikatega sirgetele kätele lausa. Meeldib endiselt kui ta saab püsti olla ja oma jalgadele toetuda. Eks see kõik ole ikkagi tema jaoks arendav. Käed on ka hirmus huvitavad asjad, sest neid saab suhu toppida, ilavool on meeletu. Millalgi avastas ta peegli ka ja asju jälgib  hoolega kui neid tema ees küljelt küljele liigutada. Isegi varbad hakkavad huvi pakkuma, suhu veel ei jõua, aga niisama vaadata on ikka huvitav. Ükspäev tõmbas omale juba põlved kõhu alla, aga pea ei kerkinud kuidagi, ilmselt pole käed veel piisavalt tugevad. Seljalt kõhule keerab ka kui natukene kaasa aidata. Küljelt keerab juba täitsa ise.

2016-08-28 10.45.21 1
Kas see on tõesti kõik mulle ?! (28.08.2016)

Tegelikult kui ikkagi natukene (jälle!!) magamisel peatuda, siis olen mina kas ära harjunud tema rütmiga või on ta paremini magama hakanud. Ei tea.. Ilmselt ma mingil määral olen harjunud ka kindlasti, sest no mida muud mul teha ongi. Öösel magab u 22.30-6.30, siis sööb ja magab edasi tund kuni paar. U 10 paiku läheb uuesti magama (pool tundi) ja siis 12 paiku (pool tundi kuni tund). U kell 14-16 tehakse üks 3-4 tunnine uni. Aga sellega on see suur AGA, et ainult maal õues vankris..

Õhtuste unedega on mõned päevad nii olnud, et jääb magama voodis. Mitte veel enda omas, aga vähemalt iga kord ei ma teda magama kussutama, sest no olgem ausad, ta on ikka juba päris raske ka. Neid õhtuid on muidugi rohkem, kus süles tuleb uni peale ajada, et saaks voodisse panna.

Riideid kannab suuruses 62, aga 2 bodi, mis on suuruses 56, lähevad ka selga. Ilmselt enne jääb kaelaauk väikseks kui mujalt..

2016-08-29 12.07.58 1.jpg

Turvahälliga ei ole enam väga head suhted. Kui ta ei maga, siis kangutab ennast terve aja, et saaks minema ja kui mingid nõmedad rihmad liikumisvabadust piiravad, on kisa kui palju. Õnneks on see lutiga vaigistatav. Viimasel ajal mööduvadki enamus meie sõidud nii, et mina istun taga Tikrikese kõrval ja I. sõidab. No mis sa teed ära..

2016-08-27 08.23.20 1
Sellised jõu- ja ilunumbrid, aga eks sa katsu liikuvat last pildistada..

***

Arsti juures sai põnn 2. doosi rota vaktsiini ja selle kompleksvaktsiini ka. Rota sõi ilusti ära ja süsti peale tõmbas korra näo krimpsu, aga päris nutma ei hakanud. Üldise arengu poolelt sai Tikrike kiita, et voldid on ilusad ja jalad liiguvad hästi jne.

Ilunumbrid olid järgmised:

Kaal: 4340 g -> 5400 g -> 6420 g -> 6900 g (+480 g)

Pikkus: 53 cm -> 59 cm -> 60 cm -> 61 cm (+1 cm)

Peaümbermõõt: 37 cm -> 37 cm -> 39 cm -> 41 cm (+2 cm)

2016-08-28 08.17.56 1
See bodi on niiii ilus ja armas, et kandagi ei raatsi. Telli või teine veel, et kanda ka saaks 😀 Ja no te lihtsalt vaaaaadake seda imekaunist beebit selle sees..
Advertisements

5 thoughts on “3 kuud armastust”

  1. Ma vaatan, et teil pole see kaal ka viimase kuu jooksul nii meeletult tõusnud. Sul ta vist saab veidi lisa nagu ma eelmisest postitusest aru sain? Kas sa oled terve kuu andnud? Teile perearst ei öelnud midagi? Meil ei teinud 550 grammisest kaaluvahest probleemi, aga ütles, et nüüd on selle kasvukõveraga võrreldes natuke maas ning tahtis, et me vahepeal kontrollkaalumist teeks. Oeh… Ma kohe ei tea, kas peaks muretsema või mitte.

    1. Õhtuti saab jah nii palju kui ise tahab, tavaliselt kuskil 100-160ml. Terve kuu jah. Üleüldse on ta algusest peale lisa saanud. Arst ütles, et ei ole hullu midagi, et laps muutub aktiivsemaks ja ei võta sellepärast nii palju juurde ilmselt. Mulle muretsemiseks põhjust ei antud.. Ei tea siis.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.