Aiajutud

Aiajutud

Vahelduseks beebijuttudele tahaks midagi asjalikku ka kirjutada, aga tegelikult polegi millestki muust väga rääkida. Aga ma teen proovi. Viimasel ajal on nii ilusad ilmad olnud ja me oleme iga võimaliku hetke maal minu vanaema juures veetnud. Minust küll väga asja ei ole, aga no vähemalt ilma saan nautida. I. aga tegutseb täitsa tublisti seal.

2016-05-09 08.09.24 1

Eelmine või üle-eelmine kuu me tellisime Hansapostist kasvuhoone, selle popi ja noortepärase kaarkasvuhoone polükarbonaadist kattega. Suur oli meie üllatus, kui avastasime, et kasvuhoone otsad ja uksed tuleb ise välja lõigata sellest “plastikust”. Lisaks muidugi see, et selle kokkupanek on ikka tükk tööd. Me tegime seda kolmel nädalavahetusel. Muidugi mitte hommikust õhtuni ja mitte kaks päeva järjest. Nüüdseks oleme jõudnud nii kaugele, et kasvuhoone ootab paigale tõstmist, loodimist ja “plastikuga” katmist. Kohati on mul tunne, et järgmiseks aastaks ikka valmis saab, sest vahepeal tuli välja, et meil on puudu 4 tugevdustoru.. Vanaema jagas Hansapostiga kaks päeva maid ja õnneks soostusid nad meile need saatma. Kätte pole me neid veel saanud, lubati eelmine nädal saata. Ahjaa, alguses oli üllatus ka see, et kasvuhoonega polnud kaasas eesti keelset kasutusjuhendit (ainult vene keelne oli). Selle saime ka alles küsimise peale. Ja kui läks nende puuduolevate juppide küsimiseks, tuli välja, et meile saadetud kasutusjuhend erineb nende omast, sest neil polnud selliseid jooniseid nagu meil oli ja et äkki ei peagi meil neid torusid olema jne. Mnjah..

EDIT: Tuli välja, et nad saatsid meile vale kasutusjuhendi ja tõepoolest neid torusid seal olema ei pea. See kõik selgus kõigest kuu (?) hiljem..

Kõik, kellel aias roosid kasvavad, teavad ilmselt, et tänavune talv oli väga raske – kõigepealt pikalt soe ja siis ilma lumeta pakane ning üsna kaua ka veel. Ma olin üsna mures, sest sügisel katsime korralikult turbaga ainult kaks (tundmatu ja Terracota) roosi (omad vitsad, ise unustasin osta). Kolmandale (Queen of Sweden) sai peale muld ja neljanda (Jubilé du Prince de Monacokattis vanaema ainult kuuseokstega, sest seal oli ka tema roniroos, mis elab vist küll kõik üle.

Kevadeks olid roosidel varred enamuses mustad, ka nendel, mis olid korralikult kaetud, aga kuna talvekate sai maha võetud alles eelmisel nädalavahetusel, siis tegelikult olid need esimesed, mis hakkasid elumärke andma ja praeguseks kosuvad juba väga jõudsalt. Kerge mullaga kaetud roosil leidsime ka pika ootamise peale ühe punga ehk siis elab ikka ka. Viimane tundus aga surnud olevat.

2016-05-10 09.28.59 1

Viimases Targu Talita ajakirjas rääkis ka pisut roosidest ja seal soovitas panna näiliselt surnud roosidele plastkarp või klaaspurk 10ks päevaks peale, et kui siis ka midagi ei toimu, siis ei toimugi enam midagi ja jääb üle ainult välja kaevata. Ühesõnaga ma nüüd ootan. No kui sealt midagi ei tule, siis suvel saan osta sinna uue roosi asemele ja kui see elab, siis on mul hea meel.

EDIT: Kasvama läks, aga vale asi.. Altpoolt pookekohta ehk siis kibuvits.

Mõtlesin vahepeal, et suvel peaks hakkama roosipeenart kuskile kaevama, aga ma veel ei tea, kus oleks hea koht. Küll aga mõtlesin istutada roosid keldrimäele. Seda me vist korrastame juba kaks aastat. Ma kunagi suure hurraaga alustasin, aga nagu ikka, jäi pooleli ja eelmise suve lõpus ei olnud ma enam kivide tassimiseks sobivas vormis. Seega suurema töö on ära teinud vanaema. Aga enne kui sinna midagi panna saab, peame kuskilt mulda ostma ja no natuke kive oleks ka müüri juurde vaja, et kõrgemaks teha.

Jne jne..

Loo moraal: Kata roosid korralikult !! 😀

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.