Ameerika, fotoblogi, The Huntington

Day #134: The Huntington Gardens

Täna käisin väiksematega Huntingtonis. Lõpuks. Enne kui kodust minema saime, peitis Nico ennast ära, sest ta ei tahtnud minna. Nojah, kui tema teha oleks, siis istuks ta päev otsa toas ja mängiks arvutis mänge. Aga lootku aga. Tema suureks kurvastuseks on lastega väljas käimine see nädal lausa mu schedule‘s kirjas ja Tami sõna on seadus. Helistasin igal juhul Tami’le ka selle ära peitmise pärast. Me otsisime mingi pool tundi teda ja lõpuks olin valmis ta juba koju jätma. Ilmus välja, aga saab suures jamas olema õhtul.
Päris palavad ilmad on praegu väljas. 25C oli vist kui me seal olime, vb isegi rohkem, ma pole kindel. Aga seal oli nii ilus. Lucas väsis lõpuks kõige rohkem ära. Umbes kaks tundi veetsime mõnusalt aega. Teinekordki läheks, aga siis ainult Daniella’ga. Saaks siis käia näitusi ja muid asju ka vaatamas, sest no suuremaid need ilmselgelt ei huvita.
Seal olid suured kasvuhooned ka, kus olid erinevad kliimad (ma ei ole kindel, kas nii nimetada neid). Näiteks Tropical Rain Forest (troopiline vihmamets), Cloud Forest (asub kõrgmägedes) ja Bog (raba). Siis erinevad teema-aiad nagu Japanese Garden (mis oli rekonstueerimise tõttu kahjuks suletud, avatakse kevadel 2012), Chinese Garden (hiina aed, arhitektuur jne), Children Garden (lastele mõeldud aed, kus nad saavad avastada udu ja magneetilist liiva jne jne jne), Lily Ponds (vesiroosi tiigid) ja palju muid asju, mida me loomulikult kõike ei näinud täna. Aga eks teinekord uuesti.
Igal juhul oli seal maru ilus. Ideaalne ilm väljas käimiseks. Homme peaks samasugune ilm tulema ja siis lähme Arboretum’isse. See taasavati nüüd jõulude ajal peale seda suurt tormi. Selle tõttu pole seal ammu käinud ka. Tahaks näha, mis see tuul seal siis korda saatis ja kui ümber ta need vaated seal kujundas.
Suuremad poisid lähevad homsest kooli jälle. Naljakas, kõigil hakkab siin kool nii erineval ajal. Mitte nagu Eestis, et kõigil algab ja lõppeb sama ajal. Mitte et ma nüüd püüaks Eestit ja USAt võrrelda omavahel. Ma peaks ikka peast päris soe olema kui ma seda üritaks.
Kalad. Ilmselt troopilise vihmametsa omad, sest olime selles kasvuhoones.
Orhidee. Kasvas teise puu küljes. 
Raba kasuvoone. Avastasid putuktoidulisi taimi. Muidu seal oli päris rabamaastiku moodi asi ja siis ümbertöödeldud rehvidest tehtud selline asi, mille peale astuda sai ja siis oli tunne nagu kõnniks rabas.
Children Garden’is oli maakera. Siin peaks Eesti olema. Veits selline imelik on, aga mis seal ikka.
Mängisid magneetilise liivaga – ehitasid silda.
Teksad Hollister $29.75. Papud Airwalk $19.99.
Nende kasuhoonete juures oligi see kõige ägedam, et kõike sai katsuda ja ise uurida. Mistõttu see lastele nii palju ilmselt huvi pakkuski. Jajah, kõigepealt ei tahetud minna ja siis ei tahetud enam ära tulla.
Kirsiõied !  Ma nii tahaks neid näha päriselt Jaapanis. Need on nii ilusad !
Nartsissid, nagu ikka jaanuaris, eks. Ja kui hästi need veel lõhnasid.
Chinese Garden
Chinese Garden’i tiigi kalad. Need olid täiega suured. 
Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.